11B500400220
4P Contactor 700A AC1 220-240V Coil
11B500400220
In stock
Lovato 11B500400220 - 4P Contactor 700A AC1 220-240V Coil
The Lovato 11B500400220 is a power contactor featuring 520A AC3 rated current, 290kW power rating, 220VDC coil, 4NO main contacts, panel mount mounting.