BF1801D024
3P Contactor 18A AC3 24VDC Coil, 1NC Auxiliary Contact
BF1801D024
Out of stock
Lovato BF1801D024 - 3P Contactor 18A AC3 24VDC Coil, 1NC Auxiliary Contact
The Lovato BF1801D024 is a power contactor featuring 18A AC3 rated current, 7.5kW power rating, 24VDC coil, 3NO main contacts, 1NC auxiliary.