VFD075C43E
Variable Speed Drive C2000 7.5kW 415V 3ph/3ph -EMI Filter and brake Chopper
VFD075C43E
In stock
Alternative item
The VFD075C43E from Delta Electronics is a VFD AC Drive — Variable Speed Drive C2000 7.5kW 415V 3ph/3ph -EMI Filter and brake Chopper.
Excl. GST (Excl. GST)
Adding to cart… The item has been added
ME300 series (Micro Drive)
● Single phase 0.2 to 2.2 kW
● 3-phase 0.4 to 7.5 kW
● Ideal for fans, pumps, conveyors, and packaging machines
● Ultra-compact size allows flexible side-by-side installation
● Supports both Induction and Permanent Magnet motors
● Pre-configured parameters for common applications
MS300 series (Compact and Standard)
● Single-phase 0.2–2.2 kW